piątek, 12 września 2014

Programy w naszej pracowni

W tym artykule chciałbym zamieścić informację o programach jakie wykorzystujemy bądź będziemy wykorzystywać na zajęciach komputerowych. Opublikowanie tej listy ma na celu umożliwienie pobranie oraz instalację programów w domu. Wszystkie programy są darmowe na wolnej licencji lub też na licencji pozwalającej wykorzystywać programy do użytku domowego.Systemy operacyjne:

Niestety nie mam tutaj możliwości ujednolicenia środowiska i uczniowie pracują w środowisku Windows XP oraz Windows 7. Na lekcjach nie będziemy uczyć się tych systemów np. jak zmienić tapetę albo ustawić wygaszacz, natomiast będziemy uczyli się typowych zastosowań związanych z systemem czyli co to są katalogi oraz foldery i jak je utworzyć (uniwersalne dla wszystkich systemów), czym są pliki i rodzaje plików w zależności od typu (tylko podstawowe).

Pozostałe oprogramowanie

Oprogramowanie biurowe

W tej kategorii pojawiają się programy typu edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz program do prezentacji. Jak już opisywałem to w innym wpisie w tym blogu w pracowni wykorzystujemy oprogramowanie LibreOffice do pobrania ze strony: http://pl.libreoffice.org/ (obecnie w wersji 4.2)

Programy użytkowe


1 komentarz:

  1. Macie bogatą pracowanie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Super!

    OdpowiedzUsuń

Konferencja - maj 2017

Prezentacja