piątek, 14 listopada 2014

Konkurs Informatyczny Bóbr

Dzisiaj odbył się pierwszy w naszej szkole konkurs informatyczny "Bóbr" (jego IX edycja). Niestety już po około 20 minutach pojawił się problem i nie można było kontynuować rozwiązywania zadań. Problem był po stronie organizatora, z którym w żaden sposób nie mogliśmy się skontaktować.
Dosłownie 5 minut przed 11 pojawił się komunikat na stronie bobr.edu.pl o możliwości kontynuowania konkursu do godziny 11:30 jednak już nie mogliśmy się ponownie zalogować.
Pismo z prośbą o wyjaśnienie zostało wysłane do organizatora.

Z mojej strony jest mi przykro, że tak się wydarzyło. Widać, że organizacja takich konkursów wymaga przede wszystkim zapewnienia platformy komunikacyjnej z uczestnikami. Mam nadzieję, że nie zniechęciło to uczestników i jak tylko będą jakiekolwiek konkursy to zapraszam.

Uzupełnienie - pojawiła się informacja organizatora:
Szanowni Państwo, 

organizatorzy konkursu dołożyli wszelkich starań, by IX edycja Konkursu przebiegła prawidłowo. Konkurs był poprawnie przygotowany merytorycznie, prawidłowo działała aplikacja konkursowa i rejestracja na konkurs, serwery były obciążone w małym stopniu. Prawidłowo przebiegł etap dla uczniów gimnazjów i klas I-III szkół podstawowych. 

Niestety, podczas zawodów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i klas IV-VI szkół podstawowych, cały trud organizatorów, wysiłek nauczycieli i szkół oraz gotowość uczniów do przystąpienia do zawodów, zostały zaprzepaszczone. Z przykrością informujemy, że awaria spowodowana została przez celowe działania osób chcących zakłócić przebieg konkursu. W czasie trwania konkursu zakłóceniu uległ przepływ informacji pomiędzy serwerami odpowiedzialnymi za autentykację i autoryzację użytkowników, a serwerem z oprogramowaniem konkursowym. 

Podjęliśmy działania, mające na celu zabezpieczenie serwerów przed tego typu atakami w przyszłości, jednocześnie podjęliśmy czynności mające na celu wykrycie sprawców ataku. Gdy te działania zostaną zakończone, konkursy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz klas IV-VI zostaną powtórzone - mamy nadzieję, że stanie się to w najbliższych 2-3 tygodniach. O terminach poinformujemy Państwa na stronie Konkursu i via e-mail. 

                                                                                                                           Organizatorzy

Jeśli tylko będą znane terminy to wszystkich zainteresowanych powiadomię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Konferencja - maj 2017

Prezentacja