niedziela, 16 października 2016

Europejski Tydzień Kodowania - konkurs Odkoduj Szkołę
Od poniedziałku rozpoczynamy Europejski Tydzień Kodowania, na zajęciach komputerowych będziemy rozwiązywali zagadki logarytmiczne na portalach internetowych do nauki kodowania. Natomiast dla wszystkich uczniów klas IV-VI przygotowany jest również konkurs pod nazwą Odkoduj Szkołę. Zasady konkursu:
  1. W różnych miejscach w szkole będą rozwieszone karki z kodem binarnym (na kartce będą dwie liczby zapisane w systemie binarnym na 8 bitach), mniejsza (graficznie, po lewej stronie kartki u góry) liczba to numer kolejnej litery (dla ułatwienia) a liczba po środku (największa i pogrubiona) to litera hasła.
  2. Zadanie polega na rozszyfrowaniu wszystkich liter i wypełnieniu formularza na stronie pod tym linkiem: Formularz wpisania hasłą (uwaga formularz mogą uzupełnić tylko uczniowie posiadający konto w domenie sp15.gorzow.pl, czyli wszyscy z klas IV-VI)
  3. Po zakończeniu Europejskiego Tygodnia Kodowania zostanie ogłoszony zwycięzca czyli w piątek (21.10.2016) po godzinie 16:00. Zwycięzcą będzie osoba, która jako pierwsza prawidłowo wypełni formularz.


Mała podpowiedź: hasło składa się z 12 liter i trzeba je odkodować tak jak robi to komputer :)
Powodzenia !!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Konferencja - maj 2017

Prezentacja