sobota, 18 lutego 2017

Monitor od Mistrzów Kodowania

W okresie przerwy świątecznej otrzymaliśmy monitor firmy Samsung od Mistrzów Kodowania i głównego sponsora programu właśnie firmy Samsung. Można powiedzieć, że jest to nagroda za udział i propagowanie programu Mistrzowie Kodowania w którym biorę udział oraz zgłaszam szkołę od 3 lat.
Monitor jest 27 calowy z funkcją TV ... trudno było zdecydować gdzie monitor ustawić, słuszne miejsce to pracownia komputerowa jednak sam program jest realizowany w różnych miejscach szkoły włącznie z pracownią Cyfrowej Szkoły (laptopy), poza tym komputer nauczyciela w pracowni nie jest demonem szybkości i za dużo nie uda się na nim zrobić (zawsze te lepsze idą dla uczniów) więc podłączenie takiego monitora to jak przyczepienie super przyczepy turystycznej do roweru :)
W takim razie do czego wykorzystamy ten prezent? W zeszłym roku podczas prowadzenia przez szkołę konferencji CEO i podobnie rok wcześniej umieszczaliśmy na korytarzu telewizor z prezentacją multimedialną o szkole. Wyglądało to dobrze i pojawił się pomysł umieszczenia takiego telewizora dla rodziców oczekujących na dzieci przed wejściem do szkoły gdzie będą wyświetlane ważne informacje. Przygotowałem kosztorys i największym kosztem był oczywiście telewizor, temat został odłożony na półkę do teraz. 27 cali nie jest dużo jednak umieszczenie na odpowiednim ramieniu w odpowiednim miejscu powinno być czytelne. Zostało jeszcze dostarczenie odpowiednich treści na monitor ale o tym w innym artykule.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Konferencja - maj 2017

Prezentacja