poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Szkolenie TIK ...

Miałem okazję skorzystać z kursu dotyczącego wykorzystania narzędzi TIK w pracy nauczyciela w ramach obecnie działającego w naszej szkole projektu 8.2.2 ... szczegóły tutaj.
Z tego kursu chciałem wspomnieć o dwóch narzędziach z którymi pracowaliśmy:


 1. learningapps.org - to strona internetowa, gdzie można budować różne aplikacje typu memory, milionerzy, wisielec, krzyżówki itd. Osobiście wykorzystuję to narzędzie już od kilku lat, w pewnym momencie miałem również założone konta dla uczniów gdzie przygotowywaliśmy swoje własne aplikacje. Dzisiaj korzystam z tej strony przygotowując powtórki wiadomości lub zadania na dobry początek. Ostatnio przygotowana aplikacja to milionerzy w formie powtórki z arkuszy kalkulacyjnych, którą można przetestować w tym miejscu.
 2. Wigflip - jest to portal z narzędziami, które możemy wykorzystać na stronie internetowej ale mogą się również przydać w pracy nauczyciela. Co tam możemy odnaleźć? Poniżej krótki przegląd:

  1. roflbot - to nic innego jak generator memów, można skorzystać z własnego obrazka, można wykorzystać gotowy obrazek podając jego stronę internetową i dla tych co nie mają weny jest również losowy wybór zdjęć.
  2. automotivator - pewnie nie raz spotkaliście w internecie obrazek z mądrością życiową po, której od razu chciało się wam wziąć do pracy. Właśnie do generowania takich obrazków służy to narzędzie.


   Podobnie jak z poprzednim narzędziem, możemy skorzystać z własnego obrazka albo biblioteki. Mały minus to nie ma polskiej czcionki w przypadku napisu z tytułem.
  3. make your own speech bubble - nic innego jak tworzenie dymków komiksowych, jeśli trzeba dodać do grafiki a program tego nie ma to można wykorzystać jednak brak polskich znaków będzie mało przydatne tym bardziej, że takie dymki można zrobić nawet w programie Paint.
  4. tiny tags - kolejne obrazki z własnymi napisami, które możemy umieścić aby wkleić do prezentacji, na swoją stronę albo po prostu pokazać uczniom.
  5. signbot - przesuwany napis w stylu retro LED. Umieściłem go na stronie aby sprawdzić czy gif będzie działał.
Nie opisałem wszystkich narzędzi, niektóre można wykorzystać do pracy na lekcji, niektóre tylko w prezentacjach, niektóre wykorzystają uczniowie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Konferencja - maj 2017

Prezentacja